Римську штору запозичили у мореплавців — римлян. І тоді, і зараз римська штора робиться за тим же принципом, за яким на старовинних судах робилися вітрила: відріз тканини, який можна піднімати і опускати. Відріз абсолютно прямий, без драпіровок. А значить: по-перше, тканини потрібно небагато (багато менше, ніж на портьєри ), а по-друге, візерунок буде видно у всій його пишності.
Римські штори — це плоскі штори, які при підйомі складаються в красиві горизонтальні складки. Нижній край зберігає жорсткість завдяки пластині. Для такої штори потрібний спеціальний карниз.
Римська штора використовується для всіх видів приміщень — в т.ч. для декорування вікна в кухні ,на балконі та у ванній. Завдяки регульованому механізму, її можна опускати на потрібну довжину, змінюючи ступінь освітленості кімнати.
Монтувати римські штори можна на стіну, стелю або у віконному отворі. Якщо для класичних штор недостатньо місця, римські штори — відмінний вихід з цієї ситуації, завдяки своїй компактності. У римських штор багато переваг: економія матеріалу, що приводить до зниження вартості штор, їх компактність, надійність, великі функціональні можливості, зручне управління і елегантний зовнішній вигляд
Римські штори не «скрадають» простір, що вкрай важливо при декоруванні невеликих приміщень. Крім того, доглядати за римськими шторами нескладно — достатньо звичайного прання в домашніх умовах.