Японські штори або, як їх ще називають японські панелі, застосовують в інтер’єрах в стилі мінімалізм. Дуже часто японські штори застосовуються у великих приміщеннях з великими вікнами.
Японські штори  є лаконічним і неймовірно стильним варіантом оформлення самих різних інтер’єрів.

Сучасні японські панельні штори виглядають як звичайні натягнуті тканинні панелі , які схожі на екран або ширму , що служить перегородкою або закриває вікно.
Японські штори ( панелі) — двох — , трьох — , чотирьох — або п’ятиканальні карнизи , уздовж яких за допомогою електричного або ручного ( шнурового ) приводів переміщуються широкі тканинні полотна. Ширина панелей — від 50 см до 1 м.

Профіль японського карниза дозволяє комбінувати будь-які тканини , починаючи від тих , які традиційно використовуються для рулонних штор , до декоративних варіантів — легких вуалей і портьєр . Можна використовувати тканини -компаньйони або чергувати важкі і легкі тканини. Дуже ефектно виглядають японські штори , виконані з тканин з малюнком , так як панелі не утворюють складок , в яких малюнок може загубитися . Різні варіанти кріплення ( до стіни , до стелі ) дають дизайнеру простір для фантазії .