В сучасному світі існує декілька видів жалюзі, кожна з яких має свої переваги і особливості. Смужки, з яких складаються сучасні жалюзі, називають ламелі. З’єднуючись послідовно, ламелі утворюєть суцільне полотно і ці смужки можна повертати в різні боки. Для цього використовують спеціальні механізми з ручним або дистанційним керуванням. Щоб контролювати рівень освітлення в кімнаті, можна відрегулювати жалюзі і встановити певну ширину між ламелями.

Незважаючи на те, що жалюзі — близький родич гардин і штор, не завжди просто уявити собі, як вони будуть виглядати в інтер’єрі. Для початку необхідно визначити який тип жалюзі Ви хотіли б бачити у своєму домі: горизонтальні або вертикальні.

Горизонтальні жалюзі

Горизонтальні жалюзі отримали широке поширення завдяки своїм чудовим якостям. Повертаючи горизонтальні полотна навколо осі можна легко відрегулювати величину освітлення в кімнаті і їх можна повністю відкрити, піднявши полотно вгору. До переваг таких жалюзі можна віднести простоту у догляді і експлуатації, вони володіють прекрасними сонцезахистними властивостями

Вертикальні жалюзі

Вертикальні жалюзі складаються з вертикально з’єднаних ламелей. Такі жалюзі мають декілька положень відкривання – їх можна рухати вправо і вліво, збирати по средині або з обох сторін. Такі жалюзі підходять як для вікон так і для дверей, тим самим заміняючи їх.
При виробництві вертикальних жалюзі використовують екологічно чисті складові, які оброблені для захисту від деформації та втрат кольору, а також забезпечують пиловідштовхуючі, зміцнюючі та антистатичні властивості. Задяки такій обробці жалюзі можуть використовуватися навіть при високих вимогах до санітарних норм. Їх беззаперечною перевагою є здатність розсіювати світло, що створює ефект мягкого освітлення.